Téma semináře
Pro zimní roční období nemá tělo přiřazený žádný specifický "velký" přirozený proces odstraňování neřádného, ačkoliv pro jaro je v zásobě zvracení, pro léto pocení a pro podzim vylévání stolice - průjmy). Osiřelost zimy stran eliminačních procesů je pochopitelná, neboť velké procesy si žádají vynaložení a spotřebu velkého množství řádné čchi, přičemž ovšem v zimě (jin v jin) nelze spoléhat na to, že by se hřejivý jang života mohl opřít o nějaký vnější jang sezóny. Přirozenou reakcí lidského těla je tak schraňování a uschovávání tepla života, což pro jang znamená stáhnout se sebezáchovně z povrchu do nitra, z vrcholků do hlubin, a takto skryt a centralizován může nejen šetřit sám sebe, ale též těžit a naplňovat se z obklopující vyživující jin, a proto i v zimě umí být jang k pohotové dispozici, vyžádá-li si to situace. Je třeba si však připomenout, že takto se už dnes do našich běžných životů cyklus ročních dob nezrcadlí - podstatně se od něj odchylujeme. Je mnoho prostředků a postupů, o které se při tomto odchylování můžeme opřít, ale mezi využíváním a zneužíváním samozřejmě existuje u každého jedince nějaká hranice. A pokud už se hranice překračuje, nemělo by to být dlouhodobé a rozhodně by takové překračování nemělo trvat podstatnou část zimy.
Při zvažování převažujícího nastavení životního stylu, výživy i ozdravných zásahů během zimy je vhodné respektovat sezónou určené nastavení jangu, abychom ho neodkrývali či nerozptylovali z jeho centra v hlubinách pod vodou. To často děláme přirozeně: konzumací teplé a zahřívající stravy si nežádáme dodatečné vynaložení tělesného jangu na přeměnu stravy na čchi, teplým oblečením nežádáme po jangu nadbytečné vyzařování do povrchu atp. Pohodlí, útulnost a sezónní příhodnost pozice jangu zkoumáme nejen přes jangové funkce prohřívání, ale samozřejmě i přes jin: teplo nahoře a chlad dole, chlad bránící řádným transformacím, neřádné kalné zabírající pozici vyživující jin ap.
Při odlišení hub využijeme hodně teorii TČM, neboť je to často právě rozličnost terénních okolností organismu. Houby mají oproti bylinám a směsím bylin méně syndromologicky vyhraněný, a proto zajímavý a cenný účinek.
Jak webinář proběhne
- online a ŽIVĚ
- Koná se 13. 12. 2023 od 18 hodin.
- Spojíme se přes aplikaci ZOOM.
- Nejpozději v den konání webináře vám zašleme odkaz, kde se spojíme.
- Místo máte jisté po zaplacení platby.
Určení webinář:
Protože se nebudou probírat úplné základy používání hub, je tento webinář určen zejména absolventům velkého semináře Mykoterapie I., tak jak v naší škole pravidelně probíhá jednou za dva roky Více informací o Mykoterapii I.
Lektoři webinář mykoterapie
Souzněním s celostní filozofií TČM se během let oba lektoři zařadili mezi průkopníky a propagátory nahlížení na moderní vědecké poznatky o léčivých houbách optikou TČM nejen u nás, ale i v zahraničí.
MUDr. Zuzana Vančuříková
MUDr. Zuzana Vančuříková je praktička TČM a lektorka školy.Věnuje se tradiční čínské medicíně, léčbě dětí a je jednou z našich největších specialistek na houby a jejich léčivé účinky.
Vystudovala jsem fakultu dětského lékařství na UK v Praze, pracovala na dětském oddělení nemocnice v Pardubicích a také 2 roky na oddělení nukleární medicíny ve fakultní nemocnici Královské Vinohrady. Šest let jsem spolupracovala s MUDr. J. Jonášem, který se dlouhodobě věnuje homeopatii, akupunktuře a EAV a detoxikačním postupům. Vystudovala jsem 1. školu tradiční čínské medicíny, absolvovala řadu kurzů věnovaných akupunktuře, včetně stáže v Číně, homeopatii. Velmi ráda se s Vámi podělím o své zkušenosti.
Karel Šimonovský
lektor 1. školy tradiční čínské medicíny – TČM®, specializuje se na fytoterapii a využití houbové výživy.
Informace k semináři
Ceny semináře
Cena | 22,92 € |
---|
Místo na semináři máte zajištěné až po úhradě platby. Splatnost objednávky je 3 dny.
Termíny:
13. 12. 2023 od 18:00
Místo konání:
Online přes ZOOM
Pořádáme ve spolupráci se společností PRAGON s.r.o.
Často se nás ptáte
Nemám znalosti potřebné pro tento seminář, co s tím?
Na semináři budeme pracovat s tím, že znáte základní pojmy z tradiční čínské medicíny jin, jang, čchi, krev a orgány dle TČM. Dále potřebujeme, abyste měli základní znalosti vlastností a účinků probíraných hub. Bohužel nebude prostor pro vysvětlování.
Doporučíme vám, kde získáte potřebné znalosti pro tento seminář:
Základní znalosti TČM získáte na kurzu Základy TČM
Můžete začít hned díky on-line záznamům kurzu. Pochopíte hlavní principy TČM, úspěšně zavedete zdravý životní styl včetně zdravé stravy, začnete směřovat k pevnému zdraví i k harmonii na duši, ve vztazích, v kariéře a celém životě. Znalost základů TČM vám otevře cestu k dalším kurzům naší školy. Na semináře k péči o děti si přijdete třeba příští rok. Přihlaste se na Základy TČM zde.
Účinky a vlastnosti hub získáte na Mykoterapie I.
Naučíte se používat 12 hub pro prevenci, terapii i doléčovaní. Vlastnosti a účinky dle TČM a západních výzkumů. Kterou houbu využít dle konstituce, aktuálního stavu a dalších souvislostí. Více info o kurzu Mykoterapie I. zde.