PaedDr. Jan Hejma: Tradice a komplexnost TČM
Štítky:
Tradice a hlavně komplexnost tradiční čínské medicíny mne vždy velmi imponovala. Globální přístup metod TČM® a hlavně preventivní řešení nemoci v době, kdy je ještě v latentní podobě, je naprosto geniální a bohužel z mnoha důvodů, i v současné době relativně vyvinuté západní medicíny, naprosto nedoceněné.
Osobně jsem měl možnost při mé krátké návštěvě Pekingu navštívit čínskou nemocnici a vidět čínské lékaře pracovat tradičními metodami. Okamžité výsledky zejména u akupunktury mne fascinovaly.
Po mém návratu jsem začínal tuina masáží a četbou Kunfucia. Následně jsem se odhodlal k čtyřletému studiu 1.školy tradiční čínské medicíny (Československá SinoBiologická společnost) u doktorky Bendové, kterou považuji u nás za jednoho z největších odborníků. Čím více však člověk pronikám do tajů tohoto nádherného oboru, zjišťuje, jak je složité si osvojit si v evropských podmínkách téměř pět tisíc let starou teorii, která se předávala z otce na syna a stále představuje téměř i v dnešní době pro země dálného Východu jednu z hlavních léčebných metod a technik.
Studium mě nesmírně bavilo a po celou dobu v podstatě splňovalo mé předpoklady. Nyní v rámci své osobní praxe poznatků získaných během studia využívám a stále více musím konstatovat, že kombinace metod západní medicíny a komplexnost TČM® značně rozšířily mé terapeutické možnosti, což naprosto splnilo mé očekávání od studia.
PaedDr. Jan Hejma
Absolvent studia Akupunktury v letech 2012–2016
-
Chci studovat
Studium základů tradiční čínské medicíny, akupunktury, fytoterapie, tuiny a qigongu
-
Chci na seminář
Postgraduální semináře pro rozšíření znalostí terapeutických metod tradiční čínské medicíny